Телевізори

Ремонт телевізорів.
Телевізори мають ряд типових несправностей, які характерні всім сучасним моделям телевізорів з LED і CCFL підсвічуванням:
1. Основна та найпоширеніша проблема — вихід з ладу підсвітки телевізора, даний дефект характеризується такими ознаками:
– Є звук, але немає зображення. Насправді зображення є, достатньо посвітити ліхтариком під різними кутами, щоб побачити картинку на екрані. Д
— Підсвічування спалахує на пару секунд і гасне, далі або перезавантаження або телевізор продовжує працювати, але вже без підсвічування.
— Підсвічування горить нерівномірно і протягом деякого часу гасне.
Дані дефекти зазвичай пов’язані з несправністю світлодіодів або ламп підсвічування, а також у деяких випадках мають проблеми з блоками живлення. Ремонт цих видів несправностей займає в середньому від 1-го до 5-ти робочих днів. Залежно від завантаженості майстерні та наявності необхідних запчастин.
2. Несправності материнської плати та блоку живлення.
Залежно від бренду, бувають як окремі материнська плата та блок живлення, так і комбіновані, поєднані на одній. Їх поломки зустрічаються рідше, але теж мають місце, основні з них:
— Циклічне перезавантаження або взагалі відсутність включення реакції на кнопку — часто характерно для телевізорів з функцією SMART проблема лежить в несправності NAND пам’яті яка є носієм програмного забезпечення телевізорів SMART, так само причиною даного дефекту може бути несправність процесора або блоку живлення.
— Після перепадів напруги чи грози – нерідкі проблеми з блоками живлення, зазвичай такі телевізори не включаються взагалі ніяк – навіть не горить світлодіод чергового режиму.
— Графічні дефекти — різні смуги, кубики, що з’являються при навантаженнях, зазвичай пов’язані з несправностями процесора або оперативної пам’яті.
Дані дефекти так само підлягають усуненню, але у зв’язку зі специфічністю запчастин, що використовуються, складнощами пов’язаними з відновленням прошивок і відсутності будь-якої документації на плати терміни ремонту можуть бути досить довгими, але про такі ситуації ми попереджаємо заздалегідь, а в цілому середня тривалість ремонту 1- 7 днів.
3. Залитття телевізора
Вкрай непередбачуваний дефект, без діагностики складно сказати, які частини телевізора пошкоджені і які терміни та вартості будуть.
4. Розбиття матриці телевізора.
На жаль, при даній несправності ремонт телевізора в 90 відсотків випадків нерентабельний і неможливий. Нерентабелений через надмірну дорожнечу матриць для телевізорів, неможливий через те, що крім дорожнечі ще й наявність їх у продажу — досить рідкісне явище.
Винятком може стати лише наявність у нас телевізора «донора» з несправною материнською платою чи блоком живлення, але цілою матрицею. Тільки в такій вдалій ситуації можливий ремонт за адекватні гроші.